ش, 12/17/1398 - 09:07 admin-front
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش تاکید کرد

لزوم ارتباط مؤثر معلمان با دانش‌آموزان در این روزهای تعطیلی مدارس

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش گفت: ارتباط موثر معلمان با دانش‌آموزان بسیار مهم است و معلمان سعی کنند ارتباط خود را با دانش‌آموزان حتی با برقراری یک تماس تلفنی ادامه دهند.
لزوم ارتباط مؤثر معلمان با دانش‌آموزان در این روزهای تعطیلی مدارس

به گزارش خبرگزاری مهر، رضوان حکیم‌زاده معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش در دومین گردهمایی مشترک مدیران و معاونان ادارات‌کل آموزش و پرورش استان‌ها و اعضای شورای معاونان که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد با قدردانی از اقدامات انجام شده برای تداوم جریان آموزش، اظهار کرد: با شیوع ویروس کرونا متوجه شدیم که با وجود پیشرفت‌های علمی و تکنولوژیکی که در دنیا صورت گرفته است، جهان در مقابله با اتفاقات بیمه نشده است.

وی افزود: امیدواریم که با تلاش‌های ارزشمندی که انجام شده است، مجموعه آموزش و پرورش از این شرایط سربلند بیرون بیاید.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: شبکه آموزش روزانه برنامه‌های آموزشی دارد و هدف اصلی از پخش برنامه به هیچ وجه جایگزین برنامه‌های مدرسه محور معلمان نیست.

حکیم زاده تأکید کرد: پخش برنامه‌های آموزشی همزمان از رسانه ملی نقش حاکمیتی آموزش و پرورش را نشان می‌دهد و خوشبختانه تاکنون بازخوردهای خوبی داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه شبکه آموزش پوشش فراگیری دارد، گفت: شبکه آموزش این امکان را می‌دهد تا دانش‌آموزان در مناطق دور دست از برنامه‌های آموزشی استفاده کنند.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه برنامه‌ها به شکل زنده پخش می‌شوند، گفت: فراخوان شرکت در جهاد علمی را دادیم که خوشبختانه بسیاری از همکاران از استان‌های مختلف اعلام آمادگی کرده‌اند و در این مرحله آموزش‌ها را به معلمان استان تهران محدود کردیم چراکه سهولت رفت‌وآمد معلمان و سلامتی آنان مدنظر بوده است و در مراحل بعدی از ظرفیت معلمان استان‌های دیگر استفاده خواهیم کرد.

حکیم زاده تأکید کرد: در دوره ابتدایی با نوآموزانی سروکار داریم که در اولین گام‌های خود در ورود به اجتماع و مدرسه با اتفاق تلخ شیوع کرونا مواجه شده‌اند و باید با هدایت و راهبری مدیران کل هر مدیر مدرسه مثلث ارتباطی با دانش‌آموزان، معلمان و خانواده‌ها داشته باشند تا این حس تلخ از دانش‌آموزان برطرف شود.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: سایر موضوعات که به جز یادگیری برای ما مهم است مسؤولیت پذیری، نظم و انضباط در زندگی است و باید به خانواده‌ها آموزش داده شود تا این عادات خوب و استفاده از اوقات فراغت را به دانش‌آموزان یاد دهند.

وی گفت: از خانواده‌ها می‌خواهیم تا در زمان پخش برنامه‌های آموزشی از رسانه ملی در کنار فرزندان خود باشند.

حکیم‌زاده با بیان اینکه اگر ظرفیتی وجود دارد برای نوآموزان پیش دبستانی استفاده شود، گفت: از مدیران کل استان‌ها می‌خواهیم که اطمینان پیدا کنند تا تمامی دانش‌آموزان شهری، روستایی و عشایری از این امکان می‌توانند استفاده کنند.

وی تصریح کرد: ارتباط موثر معلمان با دانش‌آموزان بسیار مهم است و تا جایی که معلمان می‌توانند ارتباط خود را با دانش آموزان حتی با برقراری یک تماس تلفنی ادامه دهند.

برچسب
مطالب مرتبط

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.