ی, 01/17/1399 - 17:09 azgharbi-admincb
سازمان بسیج فرهنگیان سپاه شهداء استان آذربایجان غربی

نامه اعضای بسیج فرهنگیان استان در خطاب به به وزیر آموزش و پرورش

اعضای هیئت اندیشه ورز بسیج فرهنگیان استان در خطاب به به وزیر آموزش و پرورش و شورای عالی انقلاب فرهنگی با موضوع درخواست عدم ادغام دانشگاه فرهنگیان با دانشگاه پیام نور نامه‌ای نوشتند.
نامه اعضای بسیج فرهنگیان استان در خطاب به به وزیر آموزش و پرورش

اعضای هیئت اندیشه ورز بسیج فرهنگیان استان در خطاب به وزیر آموزش و پرورش و شورای عالی انقلاب فرهنگی با موضوع درخواست عدم ادغام دانشگاه فرهنگیان با دانشگاه پیام نور نامه‌ای نوشتند.

در این نامه آمده است:

بسمه تعالی

ریاست محترم شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور

سلام‌علیکم

با احترام، نظر به مطرح‌شدن بحث ادغام دانشگاه فرهنگیان با دانشگاه پیام نور به استحضار عالی می‌رساند همان‌گونه که مستحضرید دانشگاه فرهنگیان همچون صدف، دانشجو معلم را در دل خود پرورش می‌دهد، این دانشگاه تا به آنجا موردعنایت رهبر معظم انقلاب هستند که می‌فرمایند: دانشگاه فرهنگیان با همه دانشگاه‌های دیگر فرق دارد ، به این دانشگاه باید بیشتر اهمیت داد، امتیاز تولید مختص این دانشگاه است.

مطرح‌ شدن طرح ادغام دانشگاه فرهنگیان مانند ممنوعیت اعمال سوابق تحصیلی فرهنگیان بیش از یک‌بار، کاری بس اشتباه است، چراکه با مدنظر قرار دادن یک هدف آن‌هم صرفه‌جویی در بودجه و هزینه صدمه بزرگی به ساحت تعلیم و تربیت است، صرفه‌جویی به چه قیمتی و از کدامین راه؟! مگر می‌شود به معلمی که متولی آموزش است گفت دانش خود را به‌روز نکند؟! اینک نیز با رویکرد کیفی‌سازی  و نبود امکانات دانشگاه فرهنگیان را با دانشگاهی ادغام می‌کنند که روح حاکم بر آن با روح دانشگاه فرهنگیان کاملاً متفاوت است، شیوه آموزش دانشگاه پیام نور در سی سال گذشته به‌صورت آموزش باز و از راه دور و نیمه‌حضوری بوده و شیوه تحصیل دانشجویان و تدریس اساتید به گونه متفاوت با دانشگاه فرهنگیان است.

کاملاً مبرهن است که دانشگاه فرهنگیان برای تداوم مأموریت خود مشکلاتی دارد، اما تربیتِ معلم، اصولی دارد که در حال حاضر تصمیم ادغام، چاره آن نیست و نیازی نیست که این دانشگاه را با چالش‌های جدید و متعدد دیگری درگیر کرد که سال‌ها نتواند در اقصی نقاط کشور به دلیل مالکیت املاک و تقسیم میز مدیریت مأموریت خود را پیگیری نماید.

باور وزیر محترم آموزش‌وپرورش بر این است که بار تحول نظام تعلیم و تربیت و اجرای دقیق سند تحول بنیادین بر عهده دانشگاه فرهنگیان است، قلب آموزش‌وپرورش در دانشگاه فرهنگیان می‌تپد و ... حال انتظار است که آقای وزیر برای افزایش اعتبار دانشگاه فرهنگیان و به‌عنوان متولی دانشگاه فرهنگیان، مدافع این دانشگاه باشند تا حال دانشگاه فرهنگیان بیش‌ از پیش بهبود یافته و فعالیت بهتر از سال‌های گذشته داشته باشد.

از شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز استدعا دارد تا با امعان نظر خویش اجازه فرمایند دانشجو معلمان را در سایه همین دانشگاه فرهنگیان تربیت نمائیم. اما انتظار است که یک‌بار برای همیشه تکلیف دانشگاه فرهنگیان را در بحث دو متولی بودن ( وزارت آموزش‌وپرورش و وزارت آموزش عالی) مشخص نمایند.

در پایان، هیئت اندیشه‌ورز بسیج فرهنگیان آذربایجان غربی با الهام از فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر ایجاد روحیه مطالبه‌گری در جامعه، ضمن اعلام آمادگی برای همکاری همه‌جانبه، خواستار حذف طرح ادغام دانشگاه فرهنگیان بوده و نیز درخواست عنایت خاص برای تقویت این دانشگاه دارد تا شاهد موفقیت روزافزون در دانشگاه باشیم.

امید آن داریم با سعه‌ی صدر و امعان‌نظر نسبت به رفع دغدغه‌های همکاران فرهنگی استان اقدام کرده تا در آستانه چهل و یکمین سالگرد انقلاب شکوهمند، موجبات رضایت بیش‌ازپیش مردم قدرشناس ایران اسلامی و همکاران استان باشیم.

با احترام و سپاس

هیئت اندیشه‌ورز بسیـج فرهنگیـان استان آذربایجان غربی

برچسب
مطالب مرتبط

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.