ی, 01/17/1399 - 20:29 admin-front1

گروه های علمی – جهادی معلمان بسیجی، در خط مقدم آموزش های مجازی دانش آموزان

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان استان اصفهان از تشکیل گروه های جهادی علمی در استان با مشارکت معلمان بسیجی استان خبرداد و اظهار کرد: این گروه ها با برگزاری کلاس های مجازی و ارائه مطالب درسی در قالب کلیپ ها به کاهش عقب ماندگی درس های دانش آموزان کمک کردند.
گروه های علمی – جهادی معلمان بسیجی، در خط مقدم آموزش های مجازی دانش آموزان

علی پیمان صفت در گفتگو با خبرنگار صاحب نیوز در رابطه با اقدامات انجام شده برای مقابله با ویروس کرونا در سازمان بسیج فرهنگیان استان اصفهان با بان اینکه مجموعه اقدامات بسیج فرهنگیان به دو بخش تخصصی و عمومی تقسیم شود، اظهار کرد: در زمینه اقدامات تخصصی، بسترسازی و انجام خدمات علمی و آموزشی توسط فرهنگیان بسیجی مطابق با دروس و سرفصل های ابلاغی آموزش و پرورش با توجه به تعطیلی مدارس بوده است.

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان استان اصفهان تصریح کرد: در این رابطه جهادگران ما وارد میدان شده و مطابق با پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی که بیشتر در بین مردم و خانواده ها مورد استفاده قرار گرفته است، درس های نیمه تمام و عقب افتاده را برای دانش آموزان آموزش دادند تا بخشی از این عقب ماندگی ها جبران و مکملی برای آموزش باشد.

مشارکت فرهنگیان بسیجی اصفهان در طرح غربالگری دانشگاه علوم پزشکی

وی با اشاره به همکاری این سازمان با دانشگاه علوم پزشکی برای مشارکت فرهنگیان در طرح غربالگری سلامت، عنوان کرد: سامانه پیامکی ما با جامعه هدف خاص فرهنگیان به کمک دانشگاه علوم پزشکی آمد و خوشبختانه شاهد اسقبال خوب فرهنگیان از این سامانه بودیم و بالغ بر 75 درصد از جامعه هدف ما به همراه خانواده های خود در این سامانه مشارکت کردند.

پیمان صفت با اشاره به مشارکت کامل این سازمان و کانون های شهرستانی آن در فعالیت های پیش بینی شده توسط اداره کل آموزش و پروش استان، خاطرنشان کرد: بسیجیان فرهنگی در گندزدایی و ضدعفونی معابر، مدارس، آموزشگاه ها و ادارات زیرمجموعه آموزش و پرورش استان مشارکت داشتند.

ضدعفونی اکثریت مدارس استان اصفهان با مشارکت بسیجیان

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان استان اصفهان ادامه داد: با استقبالی که از سوی فرهنگیان بسیجی صورت گرفت، اکثریت مدارس استان ضدعفونی و گندزدایی شد.

وی از راه اندازی کانال هایی در سطح شبکه های اجتماعی برای انتقال مباحث آموزشی، بصیرتی در قالب های مختلف به معلمان در روزهای قرنطینه خانگی خبر داد و گفت: در کل کشور دو کانال «معلم آینده ساز» و «پایه ریزان تمدن نوین» توسط سازمان بسیج فرهنگیان پیش بینی شده است که مبحث آموزشی و مهارت هایی از جمله حل مسئله در کانال معلم آینده ساز و مباحث خبری، تحلیلی در کانال پایه ریزان تمدن نوین به صورت به روز در اختیار معلمان قرار می گرفت.

بهیاران و پرستاران فرهنگی در کنار پزشکان و پرستاران خط مقدم کرونا

پیمان صفت با اشاره به فراخوان فرهنگیان بسیجی که سابقه بهیاری و پرستاری داشته اند برای کمک به کادر درمان مراکز درمانی استان، خاطرنشان شد: در استان اصفهان بالغ بر 18 نفر از فرهنگیان متقاضی کمک های بهیاری و پرستاری اعلام آمادگی کردند که مشخصات آن ها در اختیار بسیج جامعه پزشکی قرارگرفت و از توان آن ها در نقاهتگاه ها و مراکز بهداشت و درمان استفاده شد.

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان استان اصفهان افزود: همچنین یک بانک اطلاعاتی از فرهنگیانی که درحال خدمت رسانی به مردم برای مقابله با کرونا در استان اصفهان هستند تهیه شده است و این بانک درحال بروزرسانی است.

وی در رابطه با مشارکت فرهنگیان در اقدامات عمومی مقابله با ویروس کرونا، اظهار کرد: تیم های سرکشی با استفاده از توان کانون های بسیج فرهنگیان شهرستانی درحال بازرسی و جمع آوری آمار مراکز امدادرسان و مجموعه اقدامات نواحی در سطح شهرستان های مختلف استان هستند.

راه اندازی گروه های جهادی بسته بندی پک های بهداشتی در کانون های بسیج فرهنگیان

پیمان صفت از تشکیل گروه های جهادی فرهنگیان برای بسته بندی پک های سلامتی و بهداشتی در 41 کانون سرزمینی این سازمان در استان خبرداد و گفت: خانواده های فرهنگیان بسیجی به صورت داوطلب کار دوخت و دوز ماسک های بهداشتی در منازل را با استفاده از چرخ های خانگی آغاز کرده اند و زیرنظر کانون های بسیج فرهنگیان در این زمینه همکاری کردند.

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان استان اصفهان ادامه داد: همچنین فرهنگیان بسیجی استان، پک های مواد غذایی ویژه کادر مراکز درمانی تهیه کردند که درب مراکز تحویل داده می شود.

وی با اشاره به مشارکت بسیج فرهنگیان در طرح فاصله گذاری اجتماعی، گفت: تیم های بازرسی فرهنگیان بسیجی ما از نحوه توزیع اقلام بهداشتی و درمانی در داروخانه های شهرهای خود بازرسی کرده و آمار و اطلاعات داروخانه های هر شهرستان برای مراجع ذی صلاح ارسال می شود.

خریداری اقلام روزانه سالمندان فرهنگی با کمک معلمان بسیجی

پیمان صفت به همدلی فرهنگیان استان با بازنشستگان فرهنگی و سالمندان این قشر اشاره کرد و خاطرنشان شد: معلمان سالمند استان شناسایی شده و خرید مایحتاج آن ها با مشارکت بسیجیان فرهنگی استان انجام شد.

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان استان اصفهان از تشکیل گروه های جهادی علمی در استان با مشارکت معلمان بسیجی استان خبرداد و اظهار کرد: این گروه ها با برگزاری کلاس های مجازی و ارائه مطالب درسی در قالب کلیپ ها به کاهش عقب ماندگی درس های دانش آموزان کمک کردند.

انتهای پیام/ 

برچسب
مطالب مرتبط

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.