س, 01/19/1399 - 10:04 admin-front
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش:

دبیران تربیت بدنی به صورت مداوم در حال تهیه الگو و بازی ها هستند

مهرزاد حمیدی گفت: دبیران تربیت بدنی آموزش و پرورش دارند الگوها و بازی هایی را طراحی می کنند.دبیرخانه ای نیز تشکیل شده و بهترین آنها انتخاب و به گروه اجتماعی شبکه ۲ ارسال می شود تا تولید شود.
دبیران تربیت بدنی به صورت مداوم در حال تهیه الگو و بازی ها هستند

به گزارش خبرنگار مهر، مهرزاد حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش در برنامه تلویزیونی انتهای الوند که صبح امروز پخش شد، گفت: ما در آموزش و پرورش برای این وضعیت تغییر یافته و اینکه دانش آموزان از سوم اسفند تعطیل شدند برنامه ریزی کردیم. البته آموزش ۷۰ درصد دروس را تا اسفند انجام داده بودیم و باید آموزش تکمیلی صورت می گرفت. دو روز بعد از تعطیلات با صدا و سیما رایزنی انجام شد و معلم های برتر انتخاب شد و غربالگری شدند و بلافاصله دوربین در اختیار آنها قرار گرفت و بلافاصله آموزش در تلویزیون شروع شد.

وی ادامه داد: یک جهاد آموزشی رخ داد و معلم ها نیز از طریق امکانات شخصی و ظرفیت های فضای مجازی کار خود را شروع کردند و کار بسیاری خوبی صورت گرفت و امروز می توانیم بگوییم ۸۰ تا ۸۵ درصد محتوای آموزشی اتفاق افتاده است.

حمیدی درباره تغییر سبک زندگی بچه ها و اینکه تنظیم خوابشان بهم خورده است، گفت: این روزها خیلی چیزها تغییر کرده است و تاریخ بشریت چنین چیزی را ندیده بود. اگر جنگ جهانی رخ داده است قسمتی از دنیا درگیر شد. اگر بیماری واگیرداری بود بخشی از کره زمین را درگیر بوده است. اما الان کره زمین در قرنطینه است. بچه ها این روزها تحرکشان از بین رفته و یکنواختی حاصل شده است و یک طور کلافگی نیز ایجاد شده است. من از صدا و سیما تشکر می کنم که برنامه های خوبی در حوزه ورزش و تربیت بدنی شکل گرفت.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش اظهار کرد: در وهله اول باید تلاش کنیم که آرامش در خانواده ها ایجاد شود و با فعالیت های حرکتی و ورزشی تحکیم خانواده رخ بدهد. باید والدین بازی هایی را با بچه ها در اولویت کارهایشان بگذارند. سرزنش بچه ها را کم کنند و به نوعی همبستگی در خانواده ایجاد شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۳۳ هزار دبیر تربیت بدنی در آموزش و پرورش فعال هستند که از این تعداد ۷۰۰ نفر دارای دکترای تربیت بدنی و ۱۲ هزار نفر دارای فوق لیسانس تربیت بدنی هستند، گفت: ما بهترین وضعیت را از نظر نیروی انسانی در بخش تربیت بدنی در آموزش و پرورش داریم. همه این افراد دارند الگوها و بازی هایی را طراحی می کنند و دبیرخانه‌ای نیز درست شده است که بهترین بازی ها و الگوها را انتخاب می کنند و در آنجا غربالگری می شود و به گروه اجتماعی شبکه دو سیما ارسال می شود. تهیه کننده های تلویزیون این الگوها را اجرا می کنند و شبکه دو در این زمینه میدان دار شده است و برنامه های تولید شده را میان شبکه ها توزیع می کند.

حمیدی گفت: بدن انسان به طور کلی حالت تطبیق پذیری دارد. اگر شما فعال باشید برای آن وضعیت خود را آماده می کند و اگر خموده و لمیده باشید نیز با همان وضعیت خود را تطبیق می دهد. این روزها نگرانی این است که بچه ها که حرکت پیشین را ندارند بدنشان دچار آنتروپی شود و عضله هایشان تحلیل برود. برای همین توصیه این است که در هر وضعیتی که فرد هست، حرکات کششی و تمرینی ورزشی داشته باشد. الان در فضای یک متر در یک متر هم می توان فعالیت حرکتی داشت. در کنار دیوار، با یک صندلی، در حال دیدن یک برنامه تلویزیونی و… الگوهای مختلف ورزشی برای هر حالتی حتی در حالت پشت میز نشستن وجود دارد که توصیه می کنیم اینها را مردم انجام دهند.

کد خبر 4894182

برچسب
مطالب مرتبط

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.