چ, 02/17/1399 - 12:07 admin-front2
فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان:

معلمان تاثیرگذار‌ترین اقشار جامعه اسلامی هستند

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان گفت: معلمان در عرصه‌های مختلف انقلاب نقشی مهم و تاثیر گذار داشته و حامی و پشتیبان نظام اسلامی بوده و هستند.

به گزارش خبرگزاری بسیج از کردستان، سردار سید صادق حسینی در دیدار با آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی نماینده، ولی فقیه در کردستان و مدیر کل آموزش و پرورش و جمعی از فرهنگیان بسیجی استان که به مناسبت هفته معلم و هفته بسیج فرهنگیان انجام شد با گرامیداشت یاد و خاطره استاد فرزانه، معلم شهید مرتضی مطهری، روز معلم و هفته بسیج فرهنگیان را تبریک گفت:


سردار حسینی در ادامه این جلسه اظهار داشت: معلمان در عرصه‌های مختلف انقلاب نقشی مهم و تاثیر گذار داشته و همواره حامی و پشتیبان نظام اسلامی بوده و هستند.فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان افزود: مصداق بارز این مساله حضور آن‌ها در دوران طلایی هشت سال دفاع مقدس است که در کنار پرداختن به امر مهم تعلیم و تربیت، از خاک میهن انقلاب اسلامی ایران نیز دفاع و حراست کردند.

 


وی با تقدیر از خدمات معلمان بعنوان تربیت کنندگان نسل آینده ساز کشور، از تعامل مثبت با بسیج فرهنگیان خبر داد و گفت: تشکیل حلقه‌های صالحین، تقدیر از معلمان بسیجی نمونه با هدف پاسداشت مقام معلم در طول هفته بزرگداشت مقام معلم برای این قشر انجام می‌شود.


سردار حسینی در ادامه با تاکید بر اینکه امروز نقش معلمان در جبهه فرهنگی مهم و مشابه دوران دفاع مقدس است گفت:باید ترویج ارزش‌های اسلامی را به دانش آموزان در کنار تعلیم و تربیت در دستور کار قرار دهند.


در ادامه این دیدار آیت الله سید محمد حسینی شاهرودیاز ماه رمضان به عنوان ماه برکت، رحمت و مغفرت نام برد و با بیان اینکه رمضان ماه خدا و افضل ماه‌های سال است، گفت: شب و روز و تمام ساعات و لحظات این ماه دارای برکت است و باید ضمن قدرشناسی، از فیوضات این ماه به نحو احسن بهره گرفت.


آیت الله حسینی شاهرودی در بخش دیگری از سخنان خود، توصیف امام راحل از مقام شامخ معلم با مضمون معلمی شغل انبیاست را بهترین توصیف معلمی عنوان کرد و با بیان اینکه رسالت معلمی، تربیت و انسان سازی است، اظهار داشت: تربیت، بالاترین مشخصه انسان است.وی با بیان اینکه معلم برای انجام وظیفه خود در عرصه تعلیم و تربیت انتخاب می‌شود، گفت: اگر ما این نگاه را به معلمی داشته باشیم دیگر دچار حواشی نخواهیم شد و البته که باید با کاهش فاصله در پرداخت ها، به مسائل معیشتی معلمان نیز توجه ویژه شود.

 


نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری، هدف از ارسال پیامبران از سوی خداوند را هدایت بشر عنوان کرد و با تاکید بر اینکه اسلام برای همه ابعاد زندگی بشر برنامه دارد، گفت: اگر تربیت ما اسلامی باشد، همه برنامه‌ها مورد توجه قرار می‌گیرد.

 


وی با تاکید بر اینکه در فرآیند تعلیم و تربیت، تربیت بر تعلیم اولویت دارد، پیشرفت‌های کشور را حاصل تربیت قرآنی دانست و تصریح کرد: اگر آموزش و پرورش بتواند تربیت اسلامی را سرلوحه کار خود قرار دهد و دانش آموزان درست تربیت شوند، همه جا درست خواهد شد و همه باید در این راستا تلاش کنیم.

در پایان این مراسم از معلمان نمونه بسیجی استان کردستان تقدیر بعمل آمد.

 

برچسب
مطالب مرتبط

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.