چ, 02/31/1399 - 10:31 admin-front2

تامین وسایل کمک آموزشی دانش آموزان استثنایی سیستان و بلوچستان

جواد حسینی گفت: از طرف سازمان استثنایی و با مشارکت ۳۰ درصدی استانداری وسایل کمک آموزشی و توانبخشی دانش آموزان استثنایی استان سیستان و بلوچستان در اختیار این دانش آموزان قرار خواهد گرفت.

به گزارش خبرگزاری مهر، سید جواد حسینی رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور در دیدار با موهبتی استانداری سیستان و بلوچستان اظهار کرد: در قالب نهضت توان افزایی ۸ هزار قلم وسایل آموزشی، کمک آموزشی و توانبخشی ویژه دانش آموزان با نیازهای ویژه در کشور مورد نیاز است و تامین این میزان نیازمند مشارکت همه خیرین می‌باشد.

وی افزود: ۲۱۰ مدرسه ویژه دانش آموزان استثنایی در کشور کمبود داریم که از این میزان کمبود ۱۰ مدرسه متعلق به استان سیستان و بلوچستان است و با هماهنگی که از طریق سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس انجام خواهد شد امیدواریم احداث این ۱۰ مدرسه با تامین زمین از سوی استان و کمک خیرین محقق گردد.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با بیان اینکه ۳۱ مدرسه ویژه آموزش و پرورش استثنایی در استان سیستان و بلوچستان فعالیت می‌کنند، اظهار داشت: از این تعداد ۲۵ مدرسه دولتی و ۶ مدرسه نیز خیرساز است و۲ مدرسه دولتی و ۳ مدرسه خیرساز استثنایی نیز در این استان در حال احداث می‌باشد.

وی افزود: یک میلیارد ریال اعتبار برای تجهیز مدارس استثنایی استان سیستان و بلوچستان اختصاص خواهد یافت.

حسینی با اشاره به طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی اظهار داشت: در سال گذشته نزدیک به ۱۸ هزار نوآموز بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی استان سیستان و بلوچستان به صورت رایگان و نیمه بها مورد سنجش قرار گرفتند و در سال جاری نیز بیش از ۴۰ درصد نوآموزان این استان به صورت نیمه بها و رایگان سنجش خواهند شد.

در این دیدار موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان با ابراز خوشحالی از جمع آوری مدارس خشتی و گلی گفت: یکی از بزرگترین مشکلات آموزشی استان مدارس خشتی و گلی بود که با تدابیر صورت گرفته شده توسط وزارت آموزش و پرورش تمامی مدارس خشتی و گلی این استان جمع‌آوری شد و باید در مرحله بعد سراغ جمع آوری بخاری‌های نفتی و نوسازی و بهسازی سایر مدارس حرکت کنیم.

برچسب
مطالب مرتبط

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.