چ, 02/31/1399 - 10:35 admin-front2

بالندگی سرمایه اجتماعی از طریق آموزش و پرورش به دست می آید

غلامحسین رضوانی منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم گفت: اگر در مواقعی گله مندیم که سرمایه اجتماعی نداریم، باید بدانیم که بالندگی این سرمایه جز از طریق آموزش و پرورش به دست نمی آید.

به گزارش خبرگزاری مهر، نشست مجازی به همت بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان تهران با موضوع بررسی مسائل آموزش و پرورش و با حضور غلامحسن رضوانی منتخب مردم تهران در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

غلامحسین رضوانی در ابتدای این جلسه به بیان دیدگاه مقام معظم رهبری در خصوص آموزش و پرورش پرداخت و گفت: متأسفانه سیاست ما در قبال سخنان مقام معظم رهبری طوری است که در حد حرف و صرفاً تکرار باقی می‌ماند و در عرصه عمل ضعف داریم‌.

وی تاکید کرد: ما باید به خود رجوع کنیم که آیا قلبا به سخنان مقام معظم رهبری پیرامون سند تحول بنیادین آموزش و پرورش معتقد هستیم یا نه؟ در واقع آیا می‌خواهیم و نمی‌شود و یا اصلاً اعتقادی قلبی به آن نداریم.

منتخب مردم سپس در ارتباط با لزوم تغییر دیدگاه به آموزش و پرورش تصریح کرد: متأسفانه برخی از مسئولین در برابر مشکلات و کم کاری‌هایی که در آموزش و پرورش هست به دنبال بهانه و توجیه هستند. مسئله اینجاست که ما باید دیدگاه خود را نسبت به امر آموزش تغییر بدهیم. ما در مسائل دیگر همچنین دیدگاهی نداریم زیراکه در مسائل دیگر زود به نتیجه می رسیم اما چون آموزش و پرورش امری دیربازده است، کم کاری صورت می‌گیرد.

وی تصریح کرد: دیدگاه ما باید این باشد که هزینه کردن در آموزش و پرورش یک سرمایه گذاری است و هدر نمی‌رود. این ارگان باید توسعه پیدا کند. اگر در مواقعی می‌نالیم که سرمایه اجتماعی نداریم، باید بدانیم که این سرمایه به جز از طریق آموزش و پرورش به دست نمی‌آید. امید است که دیدمجلس آینده نیز تغییر پیدا کند.

امیر حسین محقق، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان تهران در این جلسه اظهار داشت: اهمیت آموزش پرورش به دلیل تربیت نیروی انسانی کشور می‌باشد یعنی اگر ما همه سرمایه‌ها را داشته باشیم ولی نیروی انسانی نداشته باشیم پیشرفت نخواهیم کرد.

وی در رابطه بااهمیت آموزش و پرورش در تمدن نوین اسلامی گفت: معلمان پایه ریز تمدن نوین اسلامی هستند که مقام معظم رهبری نیز به آن اشاره کرده اند. برای ساختن این تمدن یا کارخانه انسان ساز این نقش معلمان باید فراتر از بحث معیشت و مسائل رفاهی باشد.

وی تاکید کرد: مطالبه‌ی اصلی ما تحول در آموزش و پرورش است که قلب این تحولات معلمین می‌باشند که در دانشگاه فرهنگیان تعلیم می‌بینند.

لازم به ذکر است در ادامه فعالین بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان به بیان نکاتی پیرامون مسائل ذیل پرداختند:

۱_ نگرانی‌هایی در باب پرداختن مجلس به مسائل متفرقه در حیطه‌ی آموزش و پرورش؛ به عنوان مثال ۳۰ درصد دانش آموزان تحت پوشش شبکه ی شاد قرار نمی‌گیرند؛ اما نمایندگان مجلس گله‌ای از برنامه نداشتن وزیر آموزش و پرورش در این رابطه نمی‌کنند.

۲_ عدم نظرسنجی درحوزه آموزش و پرورش از متخصصان این عرصه و ذی ربطان آن، به خصوص قشر دانشجومعلم و معلمان

۳- شیوه‌ی کیفی جذب معلمان در آموزش و پرورش با توجه به بحران کمبود معلم

برچسب
مطالب مرتبط

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.