د, 03/19/1399 - 13:00 admin-front2

ساختار جدید سازمان پژوهش بر مبنای استقلال پژوهشگاه طراحی شده است

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی وضع فعلی پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش را مبهم دانست و اعلام کرد در ساختار جدید سازمان پژوهش، بنا را بر استقلال پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش گذاشتیم.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن ملکی رئیس جدید سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در نشست خبری صبح امروز با اعلام تغییرات در ساختار تشکیلاتی سازمان پژوهش درباره تعیین تکلیف وضعیت پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش گفت: پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش در وضع کنونی آموزش و پرورش وضعیت مبهمی است و امیدواریم از آن ابهام زدایی ساختاری و تشکیلاتی شود. در وضع کنونی پژوهشگاه وابسته به سازمان پژوهش است ولی این وابستگی ساختاری و ارگانیک نبود و بیشتر شبیه یک الصاق است.

وی ادامه داد: به دلیل اینکه این وابستگی ارگانیکی نبوده است، در این ۶ تا ۷ سال نه سازمان پژوهش توانسته از ظرفیت پژوهشگاه بهره ببرد و نه پژوهشگاه توانسته تعامل مناسبی با سازمان برقرار کند.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی بیان کرد: یک نظر این است که پژوهشگاه باید مستقل شود مانند ۷ سال پیش و برای این کار آموزش و پرورش باید موفق شود سازمان امور اداری و استخدامی را راضی به این امر کند. ما در ساختار تشکیلاتی جدید، فعالیت ها را منهای پژوهشگاه طراحی کردیم چرا که در همین چند هفته چندبار شنیده ام که وزیر آموزش و پرورش نظرشان به استقلال پژوهشگاه است.

وی در پایان گفت: در نهایت اگر آموزش و پرورش نتوانست سازمان امور اداری و استخدامی را راضی به استقلال کند، نظر دیگر این است که پژوهشگاه باید در سازمان ادغام شود نه به این شکل الصاقی.

ملکی گفت: بنده معتقدم باید رابطه پژوهشگاه و سازمان پژوهش باید ارگانیک باشد و وضع فعلی مطلوب نیست.

به گزارش مهر، وزیر آموزش و پرورش در آخرین نشست خبری خود با رسانه ها خبر از تلاش برای استقلال پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش داده بود.

برچسب
مطالب مرتبط

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.