د, 04/06/1401 - 09:37 Admin Kerman
رئیس سازمان بسیج فرهنگیان استان کرمان:

کارشناسان روابط عمومی با تنطیم و نشر اخبار مثبت می توانند امید آفرینی کنند.

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان استان کرمان در نشست تخصصی کارشناسان اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان گفت: کارشناسان روابط عمومی با تنطیم و نشر اخبار مثبت می توانند امید آفرینی کنند.

به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، محمد علیرضایی گفت: همه شما به ارزش و اهمیت و جایگاه روابط عمومی آگاه هستید امروز وظیفه اصلی ما جهاد تبیین است، کارشناسان روابط عمومی پل ارتباطی بین مردم و مسئولان و مدافع حقوق مردم هستند، باید حق مردم را مطالبه کنند و با تنظیم و نشر اخبار مثبت در جامعه امید آفرین باشند.

وی افزود: تبیین پیشرفت ها، دستاوردها و موفقیت های نظام باید به شایستگی و بدون بزرگ نمایی صورت گیرد، پذیرش انتقادها هم برای رسیدن به نقطه اوج ضروری اشت اما امروز یکی از موضوعات مهم بیان واقعیت ها است بنابراین باید در راستای تحقق جهاد تبیین گام برداریم.

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان استان کرمان اظهار داشت: جهاد به معنی تلاشی مستمر، پیوسته و همیشگی برای مقابله با دشمن است این مبارزه باید هوشمندانه باشد، ملاحظات باید در نظر گرفته شود و به فکر دیده شدن خود نباشیم و برای رضا رضای خداوند کار کنیم.

علیرضایی گفت: اما تبیین به معنی روشنگری و آگاه سازی برای خنثی کردن توطئه های دشمن است، سواد رسانه ای به همه ما کمک می کند تا نقشه های دشمن در فضای مجازی نقش برآب شود، باید کارکرد رسانه را بشناسیم، هدف از جهاد تبیین صحنه جنگ نرم است و مهمترین ابزار ما رسانه است.

وی بیان کرد: با رویکرد بصیرت افزایی، معرفی خدمات و دستاوردها باید مخلصانه و جهادی عمل کنیم که یکی از الزامات جهاد تبیین، اخلاق محوری است مورد دیگر عمل بر اساس انصاف، صداقت، راست گفتاری و راست نوشتاری و پرهیز از سخن چینی توام با توکل و اخلاص است.

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان استان کرمان گفت: یکی از مهارت های مورد نیاز در زمینه جهاد تبیین سخنوری است تا اگر قرار باشد از حقی دفاع شود بتوانیم تاثیرگذار باشیم، هنر استفاده از نوشتار در بستر فضای مجازی با ذائقه شناسی دقیق، اقدام به موقع، مداومت در تکرار، بهره مندی از عنصر عاطفه، مخاطب شناسی، داشتن دانش و آگاهی برای اثر بخشی بیشتر ضروری است.

علیرضایی با اشاره به عرصه های جهاد تبیین گفت: باورها و سنت های الهی، ارزش های مهم از جمله روحیه شهادت طلبی، موضوع عاشورا، حماسه 9 دی، آرمان های تمدن نوین اسلامی، تربیت انسان تراز انقلاب، دغدغه های جامعه، مطالبات به حق معلمان، بیانیه گام دوم و... از عرصه های جهاد تبیین هستند.

برچسب
مطالب مرتبط

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.