ی, 08/08/1401 - 13:38 سعید چابوک
وزیر آموزش‌وپرورش در آيين روز بسیج دانش‌آموزی و روز نوجوان؛

به برکت خون شهدا و تلاش دانش‌آموزان، حرکت به‌سوی دانش و فناوری ادامه دارد

وزیر آموزش‌وپرورش در آيين روز بسیج دانش‌آموزی و روز نوجوان گفت: به همت دانشمندان و به برکت خون شهدا با هدایت داهیانه و مدبرانه مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا، دستیابی به قله‌های دانش و فناوری ادامه دارد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، یوسف نوری در آيين روز بسیج دانش‌آموزی و روز نوجوان که در کنار مزار شهید فهمیده برگزار شد، اظهار کرد: در آستانه سالروز شهادت انسانی والا که بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران در تعبیری بسیار بلند، این شهید۱۲ساله را رهبر خود خواندند، هستیم. شهیدی که با بصیرت دینی و معرفت الهی راه۱۰۰ساله را یک‌روزه پیمود.

وی افزود: شهید فهمیده به‌عنوان الگویی برای تمام دانش آموزان، دانشجویان، طلاب و بزرگان در جامعه ما تجلی دارد.

نوری اضافه کرد: در فضایی هستیم که دشمنان به دنبال توطئه‌های گوناگون براي خدشه واردکردن امنیت كشور هستند تا در شتاب حرکت علمی و فناوری مردمان متعهد، متدین، خلاق و باهمت وقفه و توقف ايجاد كنند؛ تا به قله‌های دانش و فناوري دسترسي پيدا نكنيم، اما به همت دانشمندان و به برکت خون شهدا با هدایت داهیانه و مدبرانه مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا این حرکت ادامه دارد.

وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: در حوزه‌هایی که علم برای ما غریبه بود و در سخت‌ترین شرایط، دانش آموزان از مدارس شروع به تلاش کردند و خلاقیت‌ها شکل گرفت و در دانشگاه شاکله ایجاد شد وکشور ایران به حداقل۱۰کشور جهان در زمینه‌های بایو و نانو تكنولوژي، سلول‌های بنیادین، انرژی هسته‌ای، پهبادها و صنعت نفت تبدیل شد. این امر با همت مردم، دانش آموزان و دانشجویان و به برکت خون شهدا اتفاق افتاده است.

نوری با اشاره به جان‌فشانی ۵ هزار شهيد معلم و۳۶ هزار شهيد دانش‌آموز، گفت: در آستانه سالروز شهادت شهید فهمیده پیمان می‌بندیم در این مسیر پیرو ولایت باشیم و در راه علم و دانش و شکوفایی فناوری‌های نوین قدم برداریم.

گفتنی است؛ در ادامه اين آيين، با حضور وزیر آموزش‌وپرورش از خانواده‌های شهدا تجلیل شد

برچسب
مطالب مرتبط

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.