د, 08/16/1401 - 10:57 سعید چابوک
آیت الله العظمی نوری همدانی در ديدار با وزير آموزش وپرورش:

انسان سازی معلمان از تمامی امور اقتصادی و سیاسی مهمتر است

حضرت آیت الله نوری همدانی گفتند: کارهای تربیتی و فرهنگی که منجر به انسان سازی می شود از تمامی امور اقتصادی، سیاسی و... مهمتر است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، حضرت آیت الله نوری در دیدار وزیر آموزش و پرورش با تأکید بر اهمیت آموزش و پرورش گفت: کارهای تربیتی و فرهنگی که منجر به انسان سازی میشود از تمامی امور اقتصادی، سیاسی و... مهمتر است. بعثت انبیاء در راستای آموزش و رشد استعدادها و تزکیه و تعالی افراد جامعه بوده است. این توفیق خداوند بوده که این مسئولیت مهم را بر عهده شما گذاشته و با توکل به خداوند متعال باید در این راستا گامهای مهمی بردارید.

معظم له در ادامه به سابقه درخشان اسلام در تمدن سازی اشاره نموده و افزود: طلوع اسلام همراه با پیشرفت علوم و تربیت دانشمندان و اندیشمندان برجسته همراه بود که سبب پیدایش تمدن ممتاز اسلامی گردید.

این مرجع تقلید، پیروزی انقلاب اسلامی را نقطه عطفی در احیا تمدن سازی اسلامی دانست و اضافه کرد: انقلاب اسلامی پرچمی است که هرگز بر زمین نخواهد افتاد. این انقلاب که با قیام امام خمینی(ره) و مجاهدات‏‎های این مردم به پیروزی رسیده است ان‌شاءالله مقدمه ظهور امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) میباشد.

معظم له در ادامه با اشاره به عوامل عقب افتادگی جوامع اسلامی خاطر نشان کردند: متاسفانه به دلیل نفوذ استکبار و خود باختگی و استبداد حاکمان که با سرکوب و استثمار مردم و یا با کشتن اندیشمندانی همچون شیخ فضل الله نوری همراه بود شاهد عقب افتادگی در کشورهای اسلامی هستیم. باید به یاد داشته باشیم دشمنان اسلام در ظلم و ستم راندن بر ملت ما هیچ حد و مرزی نمیشناسند.

این مرجع تقلید یکی از نیازهای ضروری و مهم را تربیت همراه با تعهد و تخصص نسل نوجوان و جوان توصیف و خاطر نشان کرد: اهل بیت عصمت و طهارت «علیهم السلام» نسبت به تعلیم و تعلم نسل جوانان و نوجوانان تأکید فراوان نمودهاند. شما به جنگ جهل و نادانی و مبانی استکبار میروید برای احیاء مبانی اسلام و پیشرفت و ترقی جامعه از تمام امکانات و افراد شایسته کمک گرفته شود.

حضرت آیت الله نوری همدانی در ادامه افزود: اسلام برای رشد و تعالی جامعه بر مبارزه و ریشه کنی سه چیز تاکید کرده است؛ جهل، فقر و ظلم اگر به جای این سه دانش و آگاهی، رفاه اجتماعی و عدالت جایگزین شود شاهد رشد و بالندگی جامعه خواهیم بود.

معظم له در ادامه افزود: مردم در شرایط کنونی نیاز به کمک و رسیدگی دارند، مردم در شرایط کنونی با گرانی و سختی معیشت روبرو هستند، هرگز جامعه‌ای که گرفتار فقر و جهل و بی عدالتی باشد پیشرفت نمی‌کند باید فقر جای خود را به رفاه و جهل جای خود را به آگاهی و علم آموزی بدهد.

حضرت آیت الله نوری همدانی در ادامه یادآور شد: حضرت امیر مومنان علی (علیه السلام) در نامهای به مالک اشتر هنگام اعزام به مصر عنایت به مردم و رسیدگی به مشکلات آنان را بسیار سفارش و تاکید نمود، چرا که این مردم سپر در مقابل دشمنان هستند و همواره در خط مقدم دفاع از اسلام و انقلاب بوده و هستند اگر شما همین سفارش حضرت امیر مومنان علی (علیه السلام) را اجرایی کنید گامی بلندی در پیشرفت کشور برداشتهاید.

شایان ذکر است؛ در ابتدای این دیدار نوری؛ وزیر آموزش و پرورش به بیان گزارشی از برنامهها و اقدامات صورت گرفته از سوی وزارت آموزش و پرورش پرداخت

برچسب
مطالب مرتبط

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.