پ, 10/15/1401 - 11:16 سعید چابوک
حجت‌الاسلام حاجی‌صادقی در نشست تعلیم و تربیت بسیج فرهنگیان:

حمله اصلی دشمن به مبانی دینی جوانان است/باید مراقب باشیم «دینداری ضد دین» به وجود نیاید

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران گفت: باید مراقب باشیم تا در جامعه، دینداری ضد دین یا غیر انقلابی به وجود نیاید. نقشه دشمنان این است که دین را با دین سَر ببُرند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالله حاجی‌صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز در نشست تخصصی تعلیم و تربیت بسیج فرهنگیان، اظهار کرد: بزرگ‌ترین نعمت دفاع مقدس، ۲۰۰ هزار نفر شهید بود. دویست هزار انسان به مقصد رسیدند و دفاع مقدس، مهم‌ترین عامل ماندگاری انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه انقلاب فراز و نشیب داشته، اما توقف نداشته و رو به جلو حرکت می‌کند، ادامه داد: از دشواری‌ها باید برای قوی‌شدن و پخته‌شدن استفاده شود و این قوی‌شدن، فرآیند سقوط و نابودی دشمن را سرعت می‌بخشد.

حاجی‌صادقی گفت: تفسیر‌ها را نگاه کنید و ببینید خداوند در قرآن به مسلمانان هشدار داده که مراقب ارتجاع و ارتداد باشند. اکنون در خطر ارتجاع هستیم و باید از آیات قرآنی به خوبی بهره ببریم. ما بی عرضه هستیم اگر از قرآن استفاده نکنیم وگرنه قرآن «تبیان لکل شئ» است.

وی مطرح کرد: قبول داریم که مهم‌ترین مشکل امروز کشور، مشکل اقتصاد و معیشت است و مهم‌ترین حمله دشمن هم حمله اقتصادی است که در این حمله، از جنگ ترکیبی و فکری استفاده می‌کند.

حاجی‌صادقی ادامه داد: بنده، نگرانی دارم و باید مواظب باشیم دشمن با جنگ گسترده اقتصادی، ما را غافل نکند. بیایید در جامعه، به فکر حمله دیگر دشمن هم باشیم. حمله اصلی دشمن، حمله به مبانی انقلاب، هویت‌زدایی و شکستن ارکان انقلاب است.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران گفت: حمله نظامی، اقتصادی و سیاسی همگی بهانه است و حمله اصلی به مبانی دینی جوانان ما صورت گرفته است.

حاجی صادقی با بیان اینکه اگر دین باقی بماند، اقتصاد و سیاست درست می‌شود گفت: آن چیزی که در این چهل و چهار سال نگذاشته که تیشه‌ای به ریشه انقلاب برسد، دین است و باید مواظب باشیم، چون در زمان حمله به اقتصاد، حمله به دین هم شکل می‌گیرد.

وی با بیان اینکه باید به حال کسی گریه کرد که تیر دشمن به دین او برخورد کرده است، گفت: باید مراقب باشیم تا در جامعه، دینداری ضد دین یا غیر انقلابی به وجود نیاید. نقشه دشمنان این است که دین را با دین سَر ببُرند. دشمنان می‌گویند اگر می‌خواهید آینده کشوری را صاحب شوید، به سراغ جوانان و نوجوانان آن کشور بروید و دین آن‌ها را نشانه بگیرید.

حاجی‌صادقی نقطه تمرکز حمله دشمنان را حمله به دین نوجوانان و آموزش و پرورش دانست و گفت: در تلاش جهادی باید دوندگی علمی داشته باشیم و جهت‌دار و دشمن‌شکن، باشیم. اگر بناست حلقه صالحین در بسیج فرهنگیان تشکیل شود، باید جهادی عمل کنیم.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت: باید شبکه صالحین فرهنگیان به معنای واقعی، محکم و استوار شکل بگیرد و هر کدام از سرمربیان شبکه صالحین باید به طور مداوم نشست داشته باشند.

حاجی‌صادقی تصریح کرد: دشمن اقدامات خود را به‌صورت شبکه‌ای انجام می‌دهد، پس ما هم باید شبکه‌ای کار کنیم.

برچسب
مطالب مرتبط

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.